LASTİK VE JANT HESAPLAMA

LASTİK VE JANT HESAPLAMALütfen orjinal oto lastik ölçünüzü ve karşılaştırmak istediğiniz lastik ölçüsünü aşağıya yazınız.

 

Lastik Tabanı
/
Lastik Yanağı
Jant Çapı
Original Lastik
/
İstenen Lastik
/


Hesaplanan Değerler:
Orjinal Lastik  * Lastik Çapı (mm) İnç Hesabı (inç)
İstenen Lastik * Lastik Çapı (mm) İnç Hesabı
Aradaki Fark * Farkları       (mm) İnç Hesabı
Değişim Yüzdesi: %
.: Değişim yüzdesi %2,5 daha büyük veya daha küçük ebatlardaki ölçüleri Yakıt tüketimi, Yol tutuş ve Fren güvenliği açısından tavsiye etmiyoruz.

Eğer araç lastiklerinizin ebatını değiştirmeyi düşünüyorsanız, ya da yeni bir jant / lastik kombinasyonunu satın almayı planlıyorsanız o zaman sürüş yüksekliğini sağlamak için yukardaki lastik hesaplama aracını kullanın ve değişim yüzdesinde değerlendirme büyük ölçüde değişiklik olmaması önemlidir. Biz de araç üreticisi ve otomobil lastik üreticisi tarafından belirlenen kurallara kontrol etmenizi öneriyoruz.

Benim Lastik ölçülerim nedir?

Sizin lastik ölçüleriniz mevcut lastiklerin yanak üzerinde bulunan ve aşağıda diyagram gibi görünen rakam ve harflerden oluşan bir dizi olabilir. Lastik boyutu ararken birçok araba, iki farklı boyutta tasarlanmıştır.Ön ve arka lastiklerin boyutunu aşağıda görüldüğü gibi dikkat etmek önemlidir.

Lastik genişliğiLastiğin tabanının milimetre genişliği
Lastik yanağıLastik taban genişliğinin bir yüzdesi olarak yan duvarın yüksekliğidir. Bu durumda 215mm'nin % 65'i. Ayrıca boy oranı gibi bilinir.
Lastik boyutuInç olarak lastiğin iç kenarının çapı
Yük oranıHer lastik taşıyabileceği net ağırlığı gösterir.Yükü Bu durumda 95 Endeksi 615kg oluyor.
Hız oranıTam yüklü zaman lastik için maksimum hızı gösterir. Bu durumda Hız Endeksi'nde Y 168 mil'e gelir.

Lastik ebatını değiştirme

Jant ve lastik boyutlarını değiştirmeyi göz önüne alındığında, bu sürücünün emniyetini olumsuz derecede etkilediği için orijinaline mümkün olduğunca yakın bir çapı korumak önemlidir. Ayrıca sürüş yüksekliği önemli bir değişiklik olmayacak şekilde sağlanmalıdır.

Lastik Hesaplayıcının içine mevcut ve arzulanan yeni lastik boyutu girilmesi yukardaki lastik hesaplayıcı tarafından uygun ve güvenli bir seçenek olup olmadığını görmenizi sağlayacaktır. Değişim oranındaki yüzde fark 2,5 yüzde daha fazla veya daha az ise, biz bu değişikliği tavsiye etmeyiz.

Yukardaki kutucuklara önce kendi ebatınızı sonra düşündüğünüz ebatı girerek değişim yüzde oranını hesaplatın ve ebatınızı seçtikten sonra satın alabilirsiniz.

LASTİĞİMİ DEĞİŞTİRMELİ MİYİM?

content wheelsLastik desen derinliği ve durumu, lastik hava basıncı, yanak hasarı ve herhangi bir düzensiz aşınma belirtisi için lastiklerinizi haftalık olarak kontrol etmeniz iyi bir fikirdir. Emin olmadığınız durumlarda lastiğin daha fazla kullanıma uygun olup olmadığını söyleyebilecek olan eğitimli bir lastik uzmanının bilgisine başvurunuz

Devamı İçin Tıklayınız

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

   
HAFTA İÇİ

09:00 - 18:30

 
CUMARTESİ

09:00 - 18:30

 
PAZAR

09:00 - 18:30

İletişim

Değirmendere Mah. Rize Cad. No:92
Ortahisar Trabzon

   

0462 325 02 75

   

0462 325 04 75

   

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.